Košík
0,- 0 produkt(ů)
Vyhledávání
 
Úvodní stránka » Články » Novinky » Ohlédnutí za Crosfit hrami Ohájo!

...a jak letos?

Ohlédnutí za Crosfit hrami Ohájo!

Dámy a pánové, vážení příznivci Crosfit her Ohájo, závody skončily a nyní nastal čas ohlédnout se za tím, jak to celé probíhalo.

Je až neskutečné, že letos proběhl již čtvrtý ročník našich závodů. Stejně jako loni měla akce velmi nejistý osud. Covid zkrátka ovlivňuje naše životy víc, než bychom si sami přáli. Vše nakonec dobře dopadlo a my jsme si mohli na místním hřišti tradičně zazávodit.

Ještě než se dostanu k průběhu celého dne, musím zmínit, že letošní ročník byl zajímavý dvěma novinkami. Tou první byl fakt, že jsme se jako organizátoři rozhodli podpořit nábor nových dárců do registru krvetvorných buněk. Ve spolupráci s Václavem Dunovským z Dunovský Peugeot Rallye Team, Ikemem a nadací Kapka naděje jsme otevřeli problematiku dárcovství a vyzvali přítomné k zaregistrování se do databáze dárců. Nic Vás to nestojí, ale může se stát, že někomu zachráníte život. Pokud Vás to stále zajímá a chcete se dozvědět více, můžete tak učinit na stránkách www.darujzivot.cz, nebo na www.kapkanadeje.cz . Bohužel, původní plán se z důvodu covidových opatřeních nepodařilo uskutečnit, proběhla proto záložní varianta s tím, že jestli to situace dovolí, uděláme velké seznámení s velkým překvapením příští rok.

Druhou zajímavostí bylo, že se naše závody staly místem, kde proběhla premiéra výjimečné posilovací konstrukce – modulární systém, který Vám umožní komplexní trénink kdekoliv a kdykoliv. Konstrukce navíc roste a skládá se podle Vašich požadavků. Více se dozvíte na www.mopo-cz.cz.

Pojďme se ale již podívat na průběh samotného závodního dne. Vše začalo, jak již je zvykem v únoru, kdy jsme začali oslovovat sponzory, vymýšlet trať, shánět překážky a – samozřejmě trénovat. To proto, že si chceme závody užít z obou stran – jako organizátoři, i jako závodníci. To nám dává možnost více se vcítit do Vašich pocitů a zapracovat na tom, aby byl další ročník o něco lepší, než ten předchozí.

Sobotní dopoledne se neslo ve znamení příprav. Přichystali jsme trať pro dospělé, souběžně také trať pro naše nejmenší. Než jsme se nadáli, bylo po obědě, začali se sjíždět závodníci. Rozjela se registrace a po ní již tradiční prohlídka trati.
 

   

Poté jsme již začali závodit. Souběžně s hlavním závodem se otevřela trať také pro děti. Ty závodily s maximálním nasazením a někteří si trať proběhly i vícekrát. Odměnou jim byla medaile, Gladiátorský náramek a k tomu nějaká ta dobrota.

První závodnice vyrazila na trať zhruba v půl druhé. Přestože se jednalo o třináctiletou juniorku, podala výborný výkon a zaslouží si náš obdiv, protože celou trať zdolala bez zaváhání. Po ní se s tratí velmi dobře vyrovnaly i ostatní dámy a i přes teplo a dusno, které přešlo do vydatného deště, si udržely svěží výraz až do samého konce.

Po ženách následovala kategorie Hobby. Trať byla mokrá a kluzká, přesto se pánové nevzdali, ke svému pokusu nastoupili , a všichni se, nezranění, probojovali až do cíle.

Poslední kategorie, Profi, se dostala ke slovu přibližně v půl páté. I přes velmi přátelskou atmosféru, která po celý den mezi závodníky panovala, ani jeden z borců nedal nikomu nic zadarmo a proto jsme mohli být svědky úctyhodných výkonů. O vyrovnanosti celé kategorie svědčí i výsledné časy. Podle oficiálních výsledků totiž prvních pět závodníků skončilo v rozmezí 21 vteřin.

 

A výsledné pořadí je zde:

Ženy:
 

Příjmení

Jméno

Pořadí

Svobodová

Mirka

1

Dohnalová

Nikola

2

Vavrušová

Eliška

3

Kalivodová

Barbora

4

Popeláková

Hana

5

Vrbová

Andrea

6

Plchová

Barbora

7

Linhartová

Nela

8


Muži Hobby:

Příjmení

Jméno

Pořadí

Jiříček

Adam

1

Šulc

Roman

2

Šmídek

Ondra

3

Jelínek

Michal

4

Čáp

Tomáš

5

Novotný

Aleš

6

Drašar

Daniel

7

Bíma

Jakub

8

Hnát

Josef

9

Vondráček

Jan

10

Vondráček

Jakub

11

Jirsa

Brian

12

Jirsa

Marek

13

Štancl

Jan

14

Šeps

Jiří

15

Muži Profi:

Příjmení

Jméno

Pořadí

Roza

Dominik

1

Novotný

Petr

2

Knytl

Pavel

3

Zelený

Jakub

4

Štěpán

Pavel

5

Snopko

David

6

Bala

Martin

7

Němec

Jan

8

Bartoš

Jan

9

Linhart

Jakub

10

A nyní k tomu, proč jsem psal výše o oficiálních výsledcích. Po vyhlášení se ke mně dostalo video se záznamem běhu jednoho z Profíků. To video bylo nestříhané a dokumentovalo celý soutěžní pokus onoho člověka. Video končí přeběhnutím cílové čáry v čase 8:52. Ten dotyčný to nechtěl řešit oficiálně, proto jej nebudu jmenovat. Tímto se mu jménem realizačního týmu hluboce omlouvám. Celá záležitost mě velmi mrzí a budu se snažit zajistit, aby se taková situace již neopakovala. Pro Vás, ostatní závodníky v kategorii Profi to znamená, že máte velkého soupeře, který bude chtít určitě příští rok zvítězit oficiálně. A já věřím, že mu to nebudete chtít umožnit jen tak a pořádně do příštího roku potrénujete.

Poté, co poslední závodník proběhl cílem, jsme uspořádali ještě také již tradiční soutěž v planku (prkně, chcete-li). Mezitím jsme spočítali výsledky a provedli vyhlášení.

Následovalo rozloučení, poděkování a úklid trati. Večer pokračoval poslechem hudby, konzumací dobrého pití a ještě lepšího jídla, přičemž jsme rozebrali důkladně průběh celého dne.

Nastal čas na děkování. Velké díky patří Vám, kteří jste na závody přijeli, zúčastnili se a dali celému dni neopakovatelnou a skvělou atmosféru. Díky patří také všem, kteří přiložili ruku k dílu a pomohli se stavěním trati, úklidem překážek, jako rozhodčí, nebo ve stánku s občerstvením. Smekám před Vámi všemi, odvedli jste skvělý kus práce.

Velký dík patří také našim sponzorům. Věcné ceny nám věnovaly firmy Shybuj.cz, Pivovar Lindr Mžany, X-iont.cz, Gladiatorrace a výrobce výborných domácích moštů Vondráčkův mošt. Na trati jste mohli potkat překážky z dílny Gladiatorrace, konstrukce od Uměleckého kovářství Josef Hnát, nebo novinku na českém trhu, unikátní mobilní a modulární konstrukce od MOPO-CZ. Loglifty a olympijskou osu zapůjčil jeden ze závodníků, Dominik Roza. Vítězové dostali poháry, které, stejně jako medaile sponzorovala Obec Ohnišťany a k tomu navíc nádhernou květinu od Květinářství Markytka z nedalekého Nového Bydžova.

Všichni jste si mohli prohlédnout katalog a odnést slevový kupon na nákup VivoBarefoot – bot, které jsou maximálně šetrné k Vaší noze a poskytují možnost přirozené chůze.

K poslechu hrálo duo výborných diskžokejů z auta, které nám zapůjčila Autotransport RomanWojcik sídlící v Šaplavě.

Zvlášť bych rád poděkoval všem, kteří se rozhodli díky naší akci vstoupit do Registru dárců krvetvorných buněk. Každý, kdo tak učiní je hrdina s chutí zachraňovat životy ostatních. Poděkování patří také všem, kteří přispěli dobrovolným startovným na dětském závodě. Vybrané peníze poslouží jistě dobrému účelu v naší mateřské školce.

A na úplný závěr bych Vás rád pozval na další akce pořádané v naší obci. Sledujte obecní stránky, www.ohnistany.cz a dozvíte se víc. A již nyní se můžete těšit na další ročník jedinečného závodu Crosfit hry Ohájo.

***

Za obrovské nasazení a skvělou organizaci děkujeme týmu organizátorů a nadšenců a těšíme se na další ročník!

X-iont

Novinky

Kunvaldský běh a fest 2022

Kunvaldský běh a fest 2022

A jak přeje léto Vašim sportovním aktivitám? S X-iontem máme za sebou další akci s velmi příjemnou až rodinnou atmosférou a tou je Kunvaldský běh a fest 2022, který pořádá TJ Sokol Kunvald.

Finále MČR HUDY Český pohár ve skialpinismu 2022

...aneb pár slov od Míši a Barči z finále MČR ve skialpinismu ;-)
 

Scarpa Skialpnight 2022

Scarpa Skialpnight 2022

Jasná obloha, zářící měsíc a stovka sportovců na startu.......

Jaký byl Hradecký terénní triatlon?

Jaký byl Hradecký terénní triatlon?

Hradecký terénní triatlon obstál ve všech směrech!

Ohlédnutí za Crosfit hrami Ohájo!

Ohlédnutí za Crosfit hrami Ohájo!

... Ohlédnutí za závodem Crosfit hry Ohájo a výsledky nám píše jeden z hlavních organizátorů David...

Jak se sportuje s X-iontem?

Jak se sportuje s X-iontem?

Máte rádi akční sjezdy, adrenalin na kole a sport v přírodě? My tohle všechno milujeme a nesmírně nás těší, když dostaneme pozitivní odezvu od lidí, kteří to tak mají taky. Proto čtěte dál a mrkněte se, co nám píše Radek Kulhavý, nadšený biker a tím pádem jeden z nás :-) ...

Prosinec na kole s X-iontem

Prosinec na kole s X-iontem

...jak Leoš řekl výmluvně"konečně", první zimní sněhový teaser je za námi.

Leoš trénuje v listopadu a co vy?

Leoš trénuje v listopadu a co vy?

Hojahoj,

i v nouzovém stavu se dá trénovat a využít možnosti pro sport tak, aby nikdo z nás ani v plískanicích nemusel sedět doma a zároveň dodržoval distanc od corony i hygienická doporučení.

ŘÍJNOVÝ REPORT

ŘÍJNOVÝ REPORT

...tak co Leoši, jak se máš? Mohli byste se ptát a odpovědi se dočkáte v malém podzimním reportu...

Jak se Leošovi dařilo a daří v červenci?

Jak se Leošovi dařilo a daří v červenci?

....co o ME v Týnu nad Vltavou říká Leoš Roušavý?

Čechy-Anglie-Čechy...

 ...Leošův začátek léta se slibně rozjíždí, pojďte se s námi podívat jak.

Jak bylo s Leošem v květnu

Mrkněte na to jak bude vypadat Leošův začátek kvadriatlonové sezony a co už se letos podařilo :-)

Leoš Roušavý posílá pozdrav z jarního soustředění

Leoš Roušavý posílá pozdrav z jarního soustředění

Podívejte se s námi, jak probíhá a také na pár fotek.

Březnový report od Leoše Roušavého

Březnový report od Leoše Roušavého

Se změnou počasí přišla i změna tréningového režimu, podívejte se jak se Leoš chystá..

#zildadochile #uzmasbaleno !!!

#zildadochile #uzmasbaleno !!!

...a tady je pár slov přímo od našeho X-iont ambassadora Františka Žiláka, který se letos pustil do nového dobrodružství! To je taky jeden z důvodů, proč nás spolupráce s Žildou tak moc baví.

První letošní report od Leoše Roušavého!

První letošní report od Leoše Roušavého!

Mrkněte s námi, jak probíhá jeho příprava...

Ohlédnutí za Rubenczalem

Ohlédnutí za Rubenczalem

Ještě jedním okem se ohlížíme za Horským běžeckým závodem Rubenczal, na který jsme se všichni moc těšili...

100pokrkonoším je za námi!

100pokrkonoším je za námi!

Běžci, běžkyně a běžčata, absolvovali jste letošní závod 100podkrkonoším stejně šťastně jako Olaf? 

A je dobojováno

A je dobojováno

Tak a sezóna se blíží ke konci,.....

Giant Enduro race Špičák - Šumava

Giant Enduro race Špičák - Šumava

Parádní víkend plnej srandiček, kravinek,ale hlavně Endůra........

PROBĚHL ORLICKÝ BLOUDIL 2018

PROBĚHL ORLICKÝ BLOUDIL 2018

Jak se bloudilo i s X-IONTEM...

HIS MARATON 2018

HIS MARATON 2018

.....už se blíží, je skoro za dveřmi.

Máme za sebou ORLICKÝ ROLLERSKI CUP 2018!

Máme za sebou ORLICKÝ ROLLERSKI CUP 2018!

Hůlky, asfalt, kolečka ...a směřovali na Šerlich...

Challange Prague 2018

Challange Prague 2018

Po dlouhé době jsem si dal triatlon...

HRADECKÝ TERÉNNÍ TRIATLON 2018

HRADECKÝ TERÉNNÍ TRIATLON 2018

Máme za sebou další úspěšný ročník HRADECKÉHO TERÉNNÍHO TRIATLONU pod organizační taktovkou našeho X-iont ambassadora Leoše Roušavého a Lukáše Netíka. Od Leoše Vám přinášíme následující foto.

...

Mám za sebou další dva závody.

Mám za sebou další dva závody.

Mám za sebou další dva závody....

Enduro MTB Series - Przesieka 2018

Enduro MTB Series - Przesieka 2018
Polské enduro on sight neboli na oči....

Crossfit Games

Crossfit Games

Několik slov k průběhu závodu.....

Leošův svěťák a ME

Leošův svěťák a ME

Mám za sebou ME a světový pohár....

Voda očima Davida Dobiáše

Voda očima Davida Dobiáše

Přinášíme Vám pohled na důležitost vody pro náš organismus při sportu i během dne od našeho X-iont ambasadora Davida Dobiáše.

Ohlédnutí za závodem ORLICE CUP 2018 s Leošem Roušavým

Ohlédnutí za závodem ORLICE CUP 2018 s Leošem Roušavým

Přinášíme Vám report od Leoše Roušavého z letošního ročníku závodu Orlice Cup, který se konal v Chocni 28.4.2018. V článku se s Vámi Leoš, který závodil v kategorii Orlice man, podělí o své bezprostřední dojmy.

Ohlédnutí za závodem ORLICE CUP 2018 s Leošem Roušavým

Ohlédnutí za závodem ORLICE CUP 2018 s Leošem Roušavým

Přinášíme Vám report od Leoše Roušavého z letošního ročníku závodu Orlice Cup, který se konal v Chocni 28.4.2018. V článku se s Vámi Leoš, který závodil v kategorii Orlice man, podělí o své bezprostřední dojmy.

AKADEMIC RUN 2018

AKADEMIC RUN 2018

Již tuto středu 25.4.2018...

S Barborou Veselou o skialpinismu

S Barborou Veselou o skialpinismu

Nenechte si ujít rozhovor s Barčou........

KRKONOŠE 2018 – FINÁLE HUDY ČESKÉHO POHÁRU VE SKIALPINISMU

KRKONOŠE 2018 – FINÁLE HUDY ČESKÉHO POHÁRU VE SKIALPINISMU

V sobotu 10.3.2018 se konal finálový závod HUDY Českého poháru ve skialpinismu pro rok 2018

Hurá za teplem

Hurá za teplem

Balím a hurá do tepla.......

Mobilní kancelář

Mobilní kancelář

V dnešní uspěchané době máme....

Hradecký Winter Race 2018

Hradecký Winter Race 2018

Poděkování od Aleše Komberce. Rádi jsme se podíleli na skvělém zimním závodě Hradecký Winter Race 2018.

Zkušenosti po sezóně

Zkušenosti po sezóně

Vetroplachmagazin.sk napsal hodnocení.....
 

BCAA

BCAA

Dneska tu máme 1.článek o výživových doplňcích

Vetroplach magazin.sk napsal

Vetroplach magazin.sk napsal

Slovenský magazín Vetroplach napsal...

X-iont sponzorem na HISmaratonu 2017

X-iont sponzorem na HISmaratonu 2017

X-iont sponzorem na 11.ročníku HISmaratonu...

Nový produkt X6

Nový produkt X6

Jako další produkt v řadě je....

Český Pohár MTBO

Český Pohár MTBO

V sobotu 24. a neděli 25. června jsme sponzorovali v Trutnově 9. a 10. kolo ČP MTBO.

Roušavý-absolutní vítěz Mistrovství světa v dlouhém kvadriatlonu

Roušavý-absolutní vítěz Mistrovství světa v dlouhém kvadriatlonu

Leoš Roušavý se stal mistrem světa v kvadriatlonu na dlouhé trati......

GLADIATOR RACE

GLADIATOR RACE

I letos podporujeme serii závodů 

GLADIATOR RACE

Kunětická 9 2017

Kunětická 9 2017

Kunětická devítka vznikla v roce 2013.....

TAPE SESSION II.

TAPE SESSION II.

V neděli 28.5. od 10:00 – 12:00 proběhne II. kurz K-tapingu.

Kurz TEJPOVÁNÍ II.

Kurz TEJPOVÁNÍ II.

Ahoj všem. Připravujeme v pořadí druhý kurz K-tapingu.  

X-iont sponzorem

X-iont sponzorem

X-iont byl jako každý rok, sponzorem letos již 26. ročníku skialpinistického závodu který se konal v sobotu 11. března ve Špindlerově Mlýně.

Otevřené studentské závody

Otevřené studentské závody

Jsme sponzorem Hradecké lezecké stěny a jejich závodů.

MARATONMAX

MARATONMAX

 Pokud se o víkendu chystáte na závod, vyzkoušejte špičkový isotonický iontový nápoj MaratonMax.

© 2016-2024, DAP SPORT s.r.o. - sportovní výživa se specializací na vytrvalostní, silově-rychlostní a kolektivní sporty

Realizace a SEO: CCN plus s.r.o.