Košík
0,- 0 produkt(ů)
Vyhledávání
 
Úvodní stránka » Články » Novinky » Crossfit Games

Crossfit Games

Crossfit Games

Jak jsem slíbil, pokusím se o několik slov k průběhu celého závodu:

Celá akce začala tím, že jsem byl vyzván, abych v Ohnišťanech také uspořádal nějaký závod. Nechtělo se mi běhat čistě běžecký závod, protože těch je všude mraky, ale ani typický překážkový běh, protože na to u nás nejsou úplně optimální podmínky. Proto jsem se rozhodl postavit tuto netradiční trať. Samozřejmě jsem na to nebyl sám, k tomu se ale dostanu později. Závody se začaly dávat pomalu dohromady již v únoru letošního roku, kdy začala vznikat nejtěžší překážka a největší postrach všech závodníků - kolečko na lešení. K němu jsme postupně doplánovali dalších třináct překážek. Protože jsme věděli, že některé z překážek jsou extrémně náročné, rozhodli jsme také o náhradním plnění - tím se stali velice populární humusáčci, respektive jejich "light" verze.
Dlouhou a trnitou cestou jsme dospěli až k prvnímu testování onoho kolečka, ke kterému došlo v předvečer závodů. Protože jsme nebyli spokojeni, k finální úpravě došlo až při kompletaci trati v sobotu dopoledne, takže si buďte jisti, že nikdo neměl šanci danou překážku natrénovat. 
Po sobotní dopolední přípravě jsme dali rychlý oběd a vrátili se na místo činu, kde jsme netrpělivě očekávali příchod závodníků. Přiznám se, že jsem měl trochu strach, jestli vůbec dorazí a hlavně jestli dorazí v hojném počtu, aby celá naše příprava nevyšla naprázdno. I přes ranní bouřku a počasí, které připomínalo spíš vnitřek parního hrnce, se sešlo 30 závodníků, což bylo původně plánované maximum. 
Po registraci a prohlídce trati jsme s malinkým zpožděním oproti plánu (cca 13:35) odstartovali první závodnici, která se v tom extrémním teple prokousávala statečně tratí a nezastavil ji ani pád a následná bolest kyčle. Dámská kategorie byla celá poznamenaná extrémním horkem, dámy se doslova vařili ve vlastní šťávě, přesto se nenechaly zastavit a všechny trať dokončily. 
Po dámské části se na trať vrhla druhá kategorie - Muži Hobby. Oproti ženské části překážky o trochu ztěžkly, vražedné teplo však neustávalo. "Hobíci" se tedy prali s tratí stejně statečně a koupajíc se ve vlastním potu opět ani jeden z nich nepovolil a závod všichni dokončili.
Poslední kategorie - Muži Profi - sedm borců, kteří milují extrémy a vrhli se do závodu nejen s nejvyššími vahami, ale také s prodlouženými běžeckými úseky u překážek jako bylo nošení břemen, či výpady. I do průběhu této kategorie promlouvalo počasí, ale zcela jinak. Nejprve se zatáhlo a zvedl se silný vítr, který nás donutil opustit útulné prostředí párty stanů a přesunout vybavení do dodávky, posléze se nám bouřka sice vyhnula, ale déšť si to nerozmyslel a solidně nás zkropil. Poslední závodníci tedy měli trať ještě těžší, protože jak hadice na první překážce, tak pytle s pískem nějakou tu vodu přijaly a o poznání ztěžkly. Ani to nás ale nezastavilo a bez přerušení jsme závod dokončili.
Po odběhnutí posledního závodníka proběhlo rychlé spočítání výsledků a následovalo vyhlášení. Nevyhlašovali jsme jen vítěze - vítězové jsou v mých očích všichni. Všichni, kteří se nezalekli počasí, ani překážek a pro tu medaili si do cíle prostě došli. Všichni tudíž dostali nějakou cenu.
Po vyhlášeni následoval úklid trati, pár minut rozhodováni, zda počasí, které se mezitím umoudřilo vydrží, či ne. Po poradě s meteoradarem jsme usoudili, že vydrží a rozjeli jsme druhou část akce - koncert a rockovou diskotéku.
Koncertní části se ujala skupina Set My Brain z nedalekých Hořic. Kluci hrají hodně tvrdou hudbu a zhruba půlhodinové vystoupení bylo skutečně tak tvrdé, jako celý závod. Poté následovala rocková diskotéka, jejíž obsluhu 

zajistil místní DJ, Petr Novotný. Ten vypínal aparaturu až téměř ve čtyři hodiny ráno.
Myslím si, že celá akce se mimořádně vydařila, závodníci odjížděli domů unavení, ale doufám, že spokojení, diváků také přišla celá řada a podle fandění, které jsem stíhal zaznamenat během celého dne usuzuji, že i jim se akce líbila.

Co říci na závěr? Zbývá snad už poděkovat všem těm, bez kterých by akce nemohla proběhnout. Nerad bych na někoho zapomněl, proto nebudu jmenovat konkrétní osoby, rozhodně si ale velký dík zaslouží rozhodčí a organizační četa na místě. Vím, že obrovsky se nadřeli kluci při stahování hadic, velký kus práce odvedl DJ, který celou akci odehrál a ještě stihl závodit, hospodský, který zajistil jak nápoje, tak jídlo, děvčata se stánkem s trdelníkem, a další lidé na místě. 
Speciální dík bych chtěl vyjádřit sousedovi, Zdenku Chalupovi, který musel snášet mé věčné žádosti o konzultaci a na celých závodech se podle mě velmi nadřel. Obrovský dík patří mé ženě, Kateřině Snopkové, která toho musela snést ještě víc a přesto vydržela, poradila si s organizací papírové části závodu a celé si to také zaběhla. 
Velké díky patří sponzorům, kteří přispěli a bez jejichž podpory by závody nebylo možné uspořádat, jmenovitě:

Obec Ohnišťany
SDH Ohnišťany
Gladiator Race
Pivovar Lindr Mžany
Shybuj.cz
X-iont
Moštárna u Vondráčků
Umělecké kovářství Josef Hnát

Děkujeme samozřejmě divákům za perfektní kulisu a podporu a především závodníkům za odvahu postavit se na trať, chuť a vytrvalost bojovat až do samého konce. Všichni jste byli skvělí a doufám, že za rok se na startu potkáme znovu a vytvoříme tak tradici nového typu silového víceboje u nás v Ohnišťanech.

 

Foto zde

 

S pozdravem David Snopko

Novinky

Kunvaldský běh a fest 2022

Kunvaldský běh a fest 2022

A jak přeje léto Vašim sportovním aktivitám? S X-iontem máme za sebou další akci s velmi příjemnou až rodinnou atmosférou a tou je Kunvaldský běh a fest 2022, který pořádá TJ Sokol Kunvald.

Finále MČR HUDY Český pohár ve skialpinismu 2022

...aneb pár slov od Míši a Barči z finále MČR ve skialpinismu ;-)
 

Scarpa Skialpnight 2022

Scarpa Skialpnight 2022

Jasná obloha, zářící měsíc a stovka sportovců na startu.......

Jaký byl Hradecký terénní triatlon?

Jaký byl Hradecký terénní triatlon?

Hradecký terénní triatlon obstál ve všech směrech!

Ohlédnutí za Crosfit hrami Ohájo!

Ohlédnutí za Crosfit hrami Ohájo!

... Ohlédnutí za závodem Crosfit hry Ohájo a výsledky nám píše jeden z hlavních organizátorů David...

Jak se sportuje s X-iontem?

Jak se sportuje s X-iontem?

Máte rádi akční sjezdy, adrenalin na kole a sport v přírodě? My tohle všechno milujeme a nesmírně nás těší, když dostaneme pozitivní odezvu od lidí, kteří to tak mají taky. Proto čtěte dál a mrkněte se, co nám píše Radek Kulhavý, nadšený biker a tím pádem jeden z nás :-) ...

Prosinec na kole s X-iontem

Prosinec na kole s X-iontem

...jak Leoš řekl výmluvně"konečně", první zimní sněhový teaser je za námi.

Leoš trénuje v listopadu a co vy?

Leoš trénuje v listopadu a co vy?

Hojahoj,

i v nouzovém stavu se dá trénovat a využít možnosti pro sport tak, aby nikdo z nás ani v plískanicích nemusel sedět doma a zároveň dodržoval distanc od corony i hygienická doporučení.

ŘÍJNOVÝ REPORT

ŘÍJNOVÝ REPORT

...tak co Leoši, jak se máš? Mohli byste se ptát a odpovědi se dočkáte v malém podzimním reportu...

Jak se Leošovi dařilo a daří v červenci?

Jak se Leošovi dařilo a daří v červenci?

....co o ME v Týnu nad Vltavou říká Leoš Roušavý?

Čechy-Anglie-Čechy...

 ...Leošův začátek léta se slibně rozjíždí, pojďte se s námi podívat jak.

Jak bylo s Leošem v květnu

Mrkněte na to jak bude vypadat Leošův začátek kvadriatlonové sezony a co už se letos podařilo :-)

Leoš Roušavý posílá pozdrav z jarního soustředění

Leoš Roušavý posílá pozdrav z jarního soustředění

Podívejte se s námi, jak probíhá a také na pár fotek.

Březnový report od Leoše Roušavého

Březnový report od Leoše Roušavého

Se změnou počasí přišla i změna tréningového režimu, podívejte se jak se Leoš chystá..

#zildadochile #uzmasbaleno !!!

#zildadochile #uzmasbaleno !!!

...a tady je pár slov přímo od našeho X-iont ambassadora Františka Žiláka, který se letos pustil do nového dobrodružství! To je taky jeden z důvodů, proč nás spolupráce s Žildou tak moc baví.

První letošní report od Leoše Roušavého!

První letošní report od Leoše Roušavého!

Mrkněte s námi, jak probíhá jeho příprava...

Ohlédnutí za Rubenczalem

Ohlédnutí za Rubenczalem

Ještě jedním okem se ohlížíme za Horským běžeckým závodem Rubenczal, na který jsme se všichni moc těšili...

100pokrkonoším je za námi!

100pokrkonoším je za námi!

Běžci, běžkyně a běžčata, absolvovali jste letošní závod 100podkrkonoším stejně šťastně jako Olaf? 

A je dobojováno

A je dobojováno

Tak a sezóna se blíží ke konci,.....

Giant Enduro race Špičák - Šumava

Giant Enduro race Špičák - Šumava

Parádní víkend plnej srandiček, kravinek,ale hlavně Endůra........

PROBĚHL ORLICKÝ BLOUDIL 2018

PROBĚHL ORLICKÝ BLOUDIL 2018

Jak se bloudilo i s X-IONTEM...

HIS MARATON 2018

HIS MARATON 2018

.....už se blíží, je skoro za dveřmi.

Máme za sebou ORLICKÝ ROLLERSKI CUP 2018!

Máme za sebou ORLICKÝ ROLLERSKI CUP 2018!

Hůlky, asfalt, kolečka ...a směřovali na Šerlich...

Challange Prague 2018

Challange Prague 2018

Po dlouhé době jsem si dal triatlon...

HRADECKÝ TERÉNNÍ TRIATLON 2018

HRADECKÝ TERÉNNÍ TRIATLON 2018

Máme za sebou další úspěšný ročník HRADECKÉHO TERÉNNÍHO TRIATLONU pod organizační taktovkou našeho X-iont ambassadora Leoše Roušavého a Lukáše Netíka. Od Leoše Vám přinášíme následující foto.

...

Mám za sebou další dva závody.

Mám za sebou další dva závody.

Mám za sebou další dva závody....

Enduro MTB Series - Przesieka 2018

Enduro MTB Series - Przesieka 2018
Polské enduro on sight neboli na oči....

Crossfit Games

Crossfit Games

Několik slov k průběhu závodu.....

Leošův svěťák a ME

Leošův svěťák a ME

Mám za sebou ME a světový pohár....

Voda očima Davida Dobiáše

Voda očima Davida Dobiáše

Přinášíme Vám pohled na důležitost vody pro náš organismus při sportu i během dne od našeho X-iont ambasadora Davida Dobiáše.

Ohlédnutí za závodem ORLICE CUP 2018 s Leošem Roušavým

Ohlédnutí za závodem ORLICE CUP 2018 s Leošem Roušavým

Přinášíme Vám report od Leoše Roušavého z letošního ročníku závodu Orlice Cup, který se konal v Chocni 28.4.2018. V článku se s Vámi Leoš, který závodil v kategorii Orlice man, podělí o své bezprostřední dojmy.

Ohlédnutí za závodem ORLICE CUP 2018 s Leošem Roušavým

Ohlédnutí za závodem ORLICE CUP 2018 s Leošem Roušavým

Přinášíme Vám report od Leoše Roušavého z letošního ročníku závodu Orlice Cup, který se konal v Chocni 28.4.2018. V článku se s Vámi Leoš, který závodil v kategorii Orlice man, podělí o své bezprostřední dojmy.

AKADEMIC RUN 2018

AKADEMIC RUN 2018

Již tuto středu 25.4.2018...

S Barborou Veselou o skialpinismu

S Barborou Veselou o skialpinismu

Nenechte si ujít rozhovor s Barčou........

KRKONOŠE 2018 – FINÁLE HUDY ČESKÉHO POHÁRU VE SKIALPINISMU

KRKONOŠE 2018 – FINÁLE HUDY ČESKÉHO POHÁRU VE SKIALPINISMU

V sobotu 10.3.2018 se konal finálový závod HUDY Českého poháru ve skialpinismu pro rok 2018

Hurá za teplem

Hurá za teplem

Balím a hurá do tepla.......

Mobilní kancelář

Mobilní kancelář

V dnešní uspěchané době máme....

Hradecký Winter Race 2018

Hradecký Winter Race 2018

Poděkování od Aleše Komberce. Rádi jsme se podíleli na skvělém zimním závodě Hradecký Winter Race 2018.

Zkušenosti po sezóně

Zkušenosti po sezóně

Vetroplachmagazin.sk napsal hodnocení.....
 

BCAA

BCAA

Dneska tu máme 1.článek o výživových doplňcích

Vetroplach magazin.sk napsal

Vetroplach magazin.sk napsal

Slovenský magazín Vetroplach napsal...

X-iont sponzorem na HISmaratonu 2017

X-iont sponzorem na HISmaratonu 2017

X-iont sponzorem na 11.ročníku HISmaratonu...

Nový produkt X6

Nový produkt X6

Jako další produkt v řadě je....

Český Pohár MTBO

Český Pohár MTBO

V sobotu 24. a neděli 25. června jsme sponzorovali v Trutnově 9. a 10. kolo ČP MTBO.

Roušavý-absolutní vítěz Mistrovství světa v dlouhém kvadriatlonu

Roušavý-absolutní vítěz Mistrovství světa v dlouhém kvadriatlonu

Leoš Roušavý se stal mistrem světa v kvadriatlonu na dlouhé trati......

GLADIATOR RACE

GLADIATOR RACE

I letos podporujeme serii závodů 

GLADIATOR RACE

Kunětická 9 2017

Kunětická 9 2017

Kunětická devítka vznikla v roce 2013.....

TAPE SESSION II.

TAPE SESSION II.

V neděli 28.5. od 10:00 – 12:00 proběhne II. kurz K-tapingu.

Kurz TEJPOVÁNÍ II.

Kurz TEJPOVÁNÍ II.

Ahoj všem. Připravujeme v pořadí druhý kurz K-tapingu.  

X-iont sponzorem

X-iont sponzorem

X-iont byl jako každý rok, sponzorem letos již 26. ročníku skialpinistického závodu který se konal v sobotu 11. března ve Špindlerově Mlýně.

Otevřené studentské závody

Otevřené studentské závody

Jsme sponzorem Hradecké lezecké stěny a jejich závodů.

MARATONMAX

MARATONMAX

 Pokud se o víkendu chystáte na závod, vyzkoušejte špičkový isotonický iontový nápoj MaratonMax.

© 2016-2024, DAP SPORT s.r.o. - sportovní výživa se specializací na vytrvalostní, silově-rychlostní a kolektivní sporty

Realizace a SEO: CCN plus s.r.o.